2023 m. gruodžio 1 d.

5 dažniausiai daromos klaidos kuriant gyvenimo aprašymą

Vidutiniškai personalo specialistai skiria vos šešias sekundes peržiūrėti gautam gyvenimo aprašymui. Norint sukurti gerą įspūdį, jūsų gyvenimo aprašymas turi būti aiškus, suskirstytas į dalis ir lengvai skaitomas. Taip pat svarbu išvengti dažnai pasitaikančių klaidų, kurios gali lemti jūsų gyvenimo aprašymo atsidūrimą tiesiai „atmestų kandidatų“ dėžutėje. Advantus pateikia dažniausiai pasitaikančių klaidų, galinčių „atbaidyti“ personalo specialistus sąrašą ir patarimus, kaip sulaukti kvietimo į darbo pokalbį.

Klaida nr. 1: rašybos klaidos

Vienintelė rašybos klaida gali sugadinti nuomonę apie jūsų gyvenimo aprašymą. Nors klaidos būna dažnos, jos rodo, kad: a) nebuvo skirta laiko pateikiamo aprašymo peržiūrai, arba b) buvo taisoma, bet klaidų nepavyko pastebėti. Abu atvejai nepadidina Jūsų kandidatūros patrauklumo potencialiems darbdaviams.

Norint išvengti gramatinių ir rašybos klaidų, patariame paprašyti bent vieno, o dar geriau kelių kitų žmonių peržiūrėti jūsų gyvenimo aprašymą. Ieškokite žmonių, turinčių gerus redagavimo įgūdžius, kurie galėtų kruopščiai peržiūrėti jūsų sukurtą gyvenimo aprašymą.

Svarbu užtikrinti ir laiko formos nuoseklumą – dabartinės darbovietės pareigų aprašymui naudokite tik dabarties laiko formą.

Klaida nr. 2: jūsų gyvenimo aprašymas yra ilgesnis nei vienas puslapis

Nors gali prireikti nemažai laiko gražiam formatavimui surasti, svarbu jūsų gyvenimo aprašymą sutalpinti į vieną puslapį. Net jei turite sukaupę dešimtmetį ar kelis įvairios profesinės patirties, svarbu pabrėžti tik aktualiausias patirtis buvusiose darbovietėse, kurios būtų labiausiai susijusios su reikalavimais keliamais užimti darbo pozicijai, į kurią planuojate kandidatuoti.

Vieno puslapio taisyklė gali atrodyti nereikšminga, tačiau ji skatina kryptingumą. Naudojant vieno puslapio formatą, priverčiate save rašyti glaustai ir pristatyti tik svarbiausius dalykus. Darbdaviai peržiūri daugybę gyvenimo aprašymų, todėl galimybė efektyviai peržiūrėti visą svarbiausią informaciją viename puslapyje ir nuspręsti kandidato tinkamumą ieškomai rolei yra labai svarbi.

Klaida nr. 3: gyvenimo aprašymo nepritaikote kiekvienai kandidatuojamai darbo pozicijai

Gyvenimo aprašymo pritaikymas kiekvienai pozicijai į kurią kandidatuojate yra tikrai nuobodus darbas, kai kandidatuojate į įvairias siūlomas pozicijas. Tačiau tai yra užduotis, kuri tikrai smarkiai atsipirks. Bendrinis gyvenimo aprašymas darbdaviui atskleidžia, kad tokį pat aprašymą siunčiate kandidatuojant į įvairias darbo pozicijas ir šis konkretus darbo pasiūlymas Jums galbūt net nepasirodė ypatingai įdomus ar Jums tinkamas.

Pritaikant gyvenimo aprašymą konkrečiam darbui, pradėkite nuo kruopščios darbo skelbimo peržiūros. Kokie reikalavimai yra svarbūs? Ar yra dažnai minimų reikiamų įgūdžių? Kokie atsakomybių aspektai tiesiogiai susiję su jūsų patirtimi ir įgūdžiais?

Išanalizavus darbo pasiūlymą ir jo reikalavimus, pakoreguokite savo gyvenimo aprašymą taip, kad svarbiausia patirtis būtų matoma puslapio viršuje. Nors tai ir būtu Jūsų pirma darbo patirtis po ką tik baigtų mokslų, ar koks šiam darbui būtinas sertifikatas – jei tai svarbu šiam darbo pasiūlymui, aprašydami savo patirtį suteikite jam pirmenybę. Chronologinė tvarka nėra privaloma; paskatinkite darbdavį pastebėti jūsų aktualią patirtį pirmiausia.

Klaida nr. 4: subjektyvių savybių naudojimas

Ar gyvenimo aprašyme panaudojote tokių ar panašių subjektyvių savybių aprašymų?

  • Puikūs komunikaciniai gebėjimai
  • Kūrybinga asmenybė
  • Puikiai dirbu komandoje
  • Stiprūs lyderystės sugebėjimai

Jeigu taip, atsikratykite jų! Šie šabloniniai žodžiai prisotina gyvenimo aprašymus o jų tikrumas yra visiškai subjektyvus. Nors galbūt iš tikrųjų turite puikius komunikacijos įgūdžius ar esate stiprus lyderis, šie teiginiai dažnai naudojami be jokių jų tikrumo įrodymų. Norint pagrįsti šias savybes, įtraukite patirtį, kuri patvirtina šiuos teiginius.

Darbdaviai dažnai ignoruoja subjektyvius teiginius ir žargoną gyvenimo aprašymuose. Jie ieško faktų, skaitmeninių pasiekimų ir įrodymų, patvirtinančių jūsų teiginius. Norint nuspręsti, ką įtraukti į savo gyvenimo aprašymą, pagalvokite, kuriuos jūsų pasiekimai įrodo lyderystę, darbo etiką ar kitas norimas savybes.

Klaida nr. 5: nepateikiate gyvenimo aprašymo tikslo / santraukos

Patariame savo gyvenimo aprašyme įtraukti itin trumpą santrauką, kurioje aprašomas jūsų susidomėjimas konkrečiu darbo pasiūlymu (kodėl jums įdomus šis pasiūlymas?), jūsų kvalifikacija (kodėl puikiai tiktumėte šioje pozicijoje?) ir jūsų potencialių indėlių į įmonę.

Nors tai yra labai trumpas tekstas, ši dalis pabrėžia jūsų komunikacijos ir rašymo įgūdžius – savybes, kurias aukštai vertina personalo vadovai. Tai taip pat yra galimybė pagyvinti jūsų gyvenimo aprašymą bei personalizuoti jį konkrečiam darbui ir darbdaviui.

Štai pavyzdinis gyvenimo aprašo tikslas:

Dvidešimt metų sėkmingai vadovavau operacijoms didelėse gamybos įmonėse. Ieškau galimybės pritaikyti savo komunikacinius, organizacinius ir tarpasmeninius įgūdžius tam, kad įgyvendindamas patikrintas strategijas, atneščiau teigiamą pokytį jūsų verslui ir savo karjerai.

Ar jūs savo gyvenimo aprašyme išvengėte šių klaidų? Jeigu esate pasiruošęs pradėti ieškoti darbo, peržiūrėkite platų mūsų siūlomų darbo pozicijų spektrą!

Vieno puslapio taisyklė gali atrodyti nereikšminga, tačiau ji skatina kryptingumą. Naudojant vieno puslapio formatą, priverčiate save rašyti glaustai ir pristatyti tik svarbiausius dalykus. Darbdaviai peržiūri daugybę gyvenimo aprašymų, todėl galimybė efektyviai peržiūrėti visą svarbiausią informaciją viename puslapyje ir nuspręsti kandidato tinkamumą ieškomai rolei yra labai svarbi.

Kandidato registracija

Kandidato registracija

Užpildykite žemiau esančią formą ir mes susisieksime!

Siųsti anketą
Gaukite pasiūlymą

Gaukite pasiūlymą

Užpildykite žemiau esančią formą ir mes susisieksime!

Jei norite, kad mes pasiūlytume rinką atitinkantį darbo užmokestį, palikite tuščią

Siųsti užklausą
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.